Düşük yaptıran ilaç

Düşük yaptıran ilaçlar Hamilelik, normal şartlarda kadınlar için oldukça önemli ve heyecan verici bir durum olsa da, bazı durumlarda hamileliğin sonlandırılması gerekebilmektedir, hatta eğer annenin sağlık durumunu tehlikeye sokacak bir durum mevcut ise gebeliği sonlandırmak zorunlu bir hal almış olacaktır. İşte bu gibi durumlarda gebeliği sonlandırmanın bir kaç yolu vardır ki bu yollardan birisi de düşük hapı kullanarak gebeliği sonlandırmaktır.

Düşük yaptıran ilaç isimleri

Kadınlar için zor bir karar olsa da, sağlık nedenleri eğer annenin hayatını tehlikeye sokuyor ise veya hamilelik istem dışı gerçekleştiyse hamileliği sonlandırmak gerekli olacaktır. Çünkü bebeğin sağlığından daha önemli bir şey var ise, o da annenin sağlığıdır. Sağlıklı olmayan bir anne sağlıklı bir bebeği dünyaya getirme olasılığı düşük olacağı gibi gelse dahi ilerisi açısından daha büyük sorunları ortaya çıkarabilecektir. Yapılacak en doğru şey, bir sağlık kuruluşundan destek almak olsa da, bazı kişiler açısından böyle bir yöntem izlemek başka sorunlar doğurabilmektedir. İşte düşük ilacı bu gibi durumlarda imdada yetişmektedir. Bu düşük ilaçlarından birisi de cytotec isimli ilaçtır ki hâlihazırda ülkemizde resmi olarak satışı onaylanmamış olsa da dünyada 50 civarı ülkede yasal olarak kullanılmaktadır.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, bu tüm ilaçların hamileliğin 12. haftasına kadar kullanılabilmeleridir. Bu tarihten sonra kullanılmaları, anne sağlığı açısından ortaya büyük riskler doğurabilmektedir. Normal şartlarda kullanıldığı zamanlarda bulantı veya kusma ya da bazı durumlarda ishal görülebilmektedir. Ara sıra ateş yüksekliği de görülse de, aşırıya kaçmadığı müddetçe sorun çıkarmayacaktır.

En sıkıntısız kullanım yöntemi ise kullanım aşamasında yanınızda birilerinin bulunması cytotec düşük yapan ilaçtır ve gebelik işlemi sonlanana kadar sizlerin yanınızda bulunması olacaktır. Ama bunların dışında nadirde görünse ağır kanama durumları hasıl olursa, yapılacak ilk iş hemen bir bu konuda uzman sağlık kuruluşuna başvurmanız düşük yaptıran ilaç ve kadın doğum ve hastalıkları uzmanı ile görüşmeniz gerekmektedir. Düşük ilaçlarının yan etkileri gözünüzü korkutuyor ise kendi başına, bir cisim sokulmak suretiyle veya darp yöntemleri ile düşük işlemlerinin hem anneye direk zarar vermesi hem de aşırı riskli olması içinizi rahatlatabilir.Düşük yapan ilaçlar

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*