Dusuk hapi kullanimi

Cytotec Düşük Hapı Kullanımı

 

Doğurgan bir bayanın, menopoz evresine girene kadar, gebelik istemediği bir dönemi olabilmektedir. Gerek okul, gerek iş, gerek maddi durumlar, gerekse ailevi nedenlerden dolayı, gerçekleşen gebelikleri isteyerek ya da istemeyerek sonlandırması gerekebilmektedir. Bu durumda bayanların aklına gelen ilk seçenek kürtaj olmaktadır. Fakat birçok bayan bu operasyondan çekinmekte ve korkmaktadır. Cytotec düşük hapı, bu gibi durumlar değerlendirilerek alternatif olarak üretilmiştir.

 

Neden cytotec düşük hapı?

 

İstenmeyen gebelikler için tek çözüm kürtaj olarak bilinmekte. Fakat artık bunun için bazı alternatifler mevcut. Bunlardan en bilinenleri ve tehlikesiz olanı ise, düşük ilacı diye bilinen haplardır. Kürtaj işlemi bayanlar üzerinde birçok olumsuz etki bırakabiliyor. En bilineni ise psikolojik problemler. Kürtaj masası ve o ortam bayanları derinden etkilemektedir. Fakat cytotec kullanan bayanların bu tarz problemleri olmamaktadır. Çünkü cytotec düşük hapı evde kullanılabilmektedir. Böylece her hangi bir kliniğe gitmenize gerek kalmaz. Ayrıca cytotec düşük hapı herhangi bir cerrahi müdahale ve kesik işlemi gerektirmediği için, buna bağlı mikrop kapma gibi problemler ile karşı karşıya kalmaz, enfeksiyon riskini minimuma indirirsiniz.

 

Cytotec düşük hapı nasıl etki eder?

 

Cytotec düşük hapı aldığınız takdirde, kişiden kişiye değişiklik gösterse de, genellikle etkisini ilk 4 saat içinde göstermektedir. Cytotec düşük hapı, adet kanaması şeklinde kanamalar yaratarak, düşüğü gerçekleştirir. En fazla 10 gün kanama sürmekte ve ilk 24 saat daha kanama gözükebilmektedir.

 

Cytotec düşük hapı kullanılırken dikkat edilmesi gereken unsurlar nelerdir?

 

Öncelikle tecrübesi olan satıs temsilcisi ile iletişimde olmalısınız. Çünkü cytotec düşük hapı kullanabilmek için en 12 haftalık yani 3 aylık gebelik yaşıyor olmanız gerekmekte. Daha uzun gebeliklerde kullanılması ilgili kişinin kararına baglıdır  Çünkü cytotec düşük hapı, daha kısa süreli gebelikler için üretilmiştir. Cytotec düşük hapı sayesinde evinizde kolaylıkla düşük yapabilirsiniz. Fakat yine de, düşük ilacını kullanırken yanınız da biri olması size yardımcı olması acısından iyi olmaktadır fakat sart degildir.. Kanamaların en fazla 10 gün sürmesi beklenmekte olup daha uzun süreli ve yoğun olduğu takdirde mutlaka doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. İlk 24 saat ise, yoğun kanamalar ve kramplar olmaktadır krampları azaltmak için herhangibir ağrı kesici içebilirsiniz.