Cytotecle düşük

Sıkıntısız Düşük Uygulaması

Etkili düşük hapı kullanarak kürtaj olamayan veya kürtaj olmak istemeyen kişilere düşük yapmalarına olanak sağlamak amacı ile alternatif olarak sunulmuş bir yöntem olmaktadır. Sizde hamile kaldınız ve buna hazır değilseniz bunun yanında kürtaj olmaktan korkuyor veya kimseler hamile olduğunuzu duymasın diyor iseniz medikal olarak uygulanan kürtaj yöntemi ile istenmeyen gebeliğinizden sorunsuz bir şekilde kurtulma imkânını kullanabilirsiniz.
Tedarik aşamasında düşük ilacı yurtdışından özel olarak tedarik edilmiş olduğu için fiyatı aşağı yukarı tıbbi yöntemlerle uygulanan kürtaj fiyatları ile aynıdır.

Bu hap düşük yapma konusunda başarı oranı %100 dır. Bu ilacın kullanımı ile istediğiniz sonuca ulaşmak istidiğinizde öncelikle bilmeniz gereken en önemli konu dış gebeliğiniz oluşmuş ise veya rahim bölgesinde ağız kısmanda genetik yapı olarak darlık var ise düşük yapmanız biraz zorlaşacak hatta daha sıkıntılı oluşumlar ortaya çıkabilecektir.

Dünya çapında 50 den fazla ülkede uygulanmakta olan Kürtaj veya düşük hapı cytotec bilinen yöntemlerden olmasının yanında Dünya Sağlık Örgütü tarafından temel ilaçlar listesine eklemesi sayesinde bu kategoride yer almaktadırlar.

Medikal Kürtaj yöntemleri daha çok istem dışı ortaya çıkan gebelik sonlandırılması için uygulanmakta olan bir işlemdir. Rahim içinde oluşan ve gelişmekte olan gebeliğin özel yöntemler kullanılmak sureti ile sona erdirilme yöntemlerinden olmaktadır. Bu yöntem Dünya genelinde birçok sağlık kuruluşu tarafından uygulanmakta olan bilinen yöntemlerdendir.

Cerrahi Uygulama Gerektirmeyen Hap Kullanımı

Medikal kürtaj yöntemleri, tıbbi düşük uygulamaları; ilaç veya tablet karışımı uygulama yoluyla erken gebeliklerde hamilelik oluşumunun 12. haftasına kadar bu tür düşük uygulamam yöntemleri uygulanabilen yöntemlerden olmaktadır. Düşük hapı kullanımı cerrahi bir yöntem olmayan gebelik sonlandırmasıdır.12 haftalık olarak gelişen gebelik süresi, en son görülmüş olan âdetin birinci gününden itibaren geçmekte olan 84 günlük zamanı içermektedir. En güvenilir olan ve etkili tıbbi düşük iki farklı şekilde sunulan hapın kullanılmış olmasını gerektirmektedir. Bu tür haplar gebeliğin kendiliğinden rahimden dışarı atılmasını yani dışarı çıkarılmasını  sağlamaktadır.

Bu tür haplar gebeliğin devam etmesini sağlamakta olan projesteron adı verilen hormonunun salgılanmasını engellemektedir. Bu hormon olmadığı zaman rahim duvarına tutunmuş olan döllenmiş durumdaki yumurta olduğu bölgede bozulur ve bu durumda rahim kasılır. Bu ilacın kullanılması sonucunda rahim kasılmalarını arttırarak ve kasılmaların sebep olduğu atıkların rahim içinden çıkarılmasına yardımcı olmaktadır. Bu tür ikili kullanılan hapların erken olan üç aylık dönemde düşük oluşumu için oldukça etkili ve tesirli, aynı zamanda güvenilir ve de uygun oldukları bu alanda yapılan uygulamalar sonucunda kanıtlanmıştır.

Bu tür düşük yönteminin etkileri biraz sıkıntılı bir durum olarak ortaya çıkan kramp ve uzun süreli olan adet seklinde ortaya çıkan kanamayı içermektedir. Yan etkileri arasında bulantı hissinin görülmesi, kusma ve ishaldir. Ciddi komplikasyon boyutunda riski son derece düşük olmaktadır. Yapılan araştırmalar kadınların tıbbi olarak uygulanan düşük yöntemini,  kendi evlerinde uygulama yapmalarının güvenli olabileceğine dair belirtiler sunmaktadır.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*