Cytotec kesin çözüm mü?

Düşükte Çözüm Cytotec Mi?

Kadınlar insan denen varlığın hamile kalabilme yetisi ile yaratılmış olan iki farklı cinsiyetinden dişilik özelliğine sahip olanıdır. Ancak kadının bu özelliği cinsel yaşantının kontrolsüzlüğü veya koruma yöntemlerinin kullanılmaması gibi nedenlerle bazen kâbusa dönüşebiliyor. Kadınlar için her hamilelik büyük bir müjde anlamına gelmeyebilmektedir. Hamileliğin kadınlar için insansal bir özelliğin kontrollü olarak devreye girmesinden ziyade bir kâbus ve kaosun başlangıcı olarak meydana çıkmasının en önemli nedeni istenmeyen hamileliklerdir.

Kadınlar cinsel yaşamlarına belirli koşullar oluşmadan başlamış ise meydana gelecek olan hamilelikten dolayı anne olma şansı da düşük olmaktadır. İstenmeyen şekilde hamile kalan kadınların hamileliğini topluma kabullendirmesi zordur. Dünyaya gelecek çocuğun yasal statüsünü kazanması, anne ve baba sevgisi ile büyümesinin sağlanması gibi konularda da büyük zorluklar yaşanmaktadır. Özellikle Müslüman toplumlarda bu durumu idare etmek çok daha zorlaşmaktadır. Kadınların büyük bölümü düşük ilacı kullanarak veya başka yöntemlere başvurarak bu istenmeyen gebelikleri bahsettiğimiz toplumsal ve dinsel gerçeklerden dolayı sonlandırmak istemektedirler.

Düşük hapı kullanarak sonlandırılan hamilelikler her zaman kadının kendi isteği ile meydana gelmemiş olabilmektedir. Aile içi veya aile dışı tecavüz vakalarında kadının can güvenliğini sağlayamaması nedeni ile çocuğun hayatı sonlandırılmaktadır. Bu durum her ne kadar ağır bir yasal sorumlulukla birlikte dinmeyecek olan bir vicdani rahatsızlığı meydana getirecek olsa da durumunu anlatamayan ve kabul ettiremeyen bayanların en çok başvurduğu yol olmaya uzun bir süre daha devam edecek gibi görülmektedir.

Kadınlar Nasıl Düşük Yaparlar?

Kadınlar yukarıda bahsettiğimiz nedenlerden dolayı maruz kaldıkları hamileliklerden kurtulmak için kürtaj yaptırabildikleri gibi özellikle gizli kalabilecek bir yol olan ilaçla düşük yöntemini daha çok tercih etmektedirler. Düşük yapmak için kullandıkları ilaçlar arasında ise en çok bilineni cytotec denilen mide rahatsızlıkları için kullanılan bir ilaç bulunmaktadır.

Cytotec Nedir ve Ne İşe Yarar?

Cytotec gerçekte sırf kadınlara düşük yaptırmak için üretilmiş bir ilaç değildir. Ancak içerdiği bazı maddeler nedeni ile hamile kadınlarda kullanılamayan mide ve duedonum rahatsızlıklarında kullanılan bir ilaçtır. Özellikle ülser ve bu organlarda meydana gelen diğer bazı rahatsızlıklarda kullanılan bu ilacın yan etkisi hamile kadınlarda düşüğe neden olmaktadır.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*